close
تبلیغات در اینترنت
اصول موفقیت را بیاموزیم
loading...

موفق باشیم...

  برای دستیابی به موفقیت باید از اصول آن آگاه بود مراحل مهم آن را دانست و از قوانین آن باید پیروی کرد.زیرا موفقیت نیز قوانین مخصوص به خود را دارد که هر کسی میتواند با دانستن آنها مراحل رشد و ترقی و کامیابی را به سرعت طی کند و به قله موفقیت برسد .ما سعی می کنیم این قوانین را با زبانی ساده برای شما بیان کنیم...  1- هدف : مهم ترین اصل برای پیروزی در زندگی داشتن هدف می باشد. برای رسیدن به هر موفقیتی کوچک یا بزرگ, باید هدف مشخص و معینی داشت . بسیاری از انسانها بدون…

اصول موفقیت را بیاموزیم

 

برای دستیابی به موفقیت باید از اصول آن آگاه بود مراحل مهم آن را دانست و از قوانین آن باید پیروی کرد.زیرا موفقیت نیز قوانین مخصوص به خود را دارد که هر کسی میتواند با دانستن آنها مراحل رشد و ترقی و کامیابی را به سرعت طی کند و به قله موفقیت برسد .ما سعی می کنیم این قوانین را با زبانی ساده برای شما بیان کنیم... 

1- هدف :

مهم ترین اصل برای پیروزی در زندگی داشتن هدف می باشد.

برای رسیدن به هر موفقیتی کوچک یا بزرگ, باید هدف مشخص و معینی داشت .

بسیاری از انسانها بدون هدفی خاص زندگی می کنند و انتظار دارند که به مراحل بالاتری از زندگی شخصی و اجتماعی و اقتصادی هم برسند,چه انتظار بیهوده ای!

البته اگر از آنها پرسیده شود آیا دارای هدفی هستید؟بلافاصله جواب می دهند آری,خوشبختی.

بسیار خوب ولی خوشبختی یعنی چه؟و منظورتان از خوشبخت شدن چیست؟اگر همین الان یک نفر ظاهر می شد و گفت من آماده ام تا هر آنجه را که بخواهی به تو بدهم , انتظار داری چه چیزی به تو بدهد؟خوشبختی ؟خوشبختی کجاست ؟در عالم خارج و واقعی آیا می توان خوشبختی را پیدا کرد؟نه ,هرگز.

خوشبختی یک امر کلی و ذهنی می باشد و منظور هر کسی از خوشبختی یک چیز است .خوشبختی در نظر من با خوشبختی در نظر شما هزاران کیلومتر با هم فاصله دارد.شما باید دقیقا مشخص کنید چه می خواهید.منظور ما  هم از داشتن هدف همین است: بیان جزییات. نه یک مفهوم خیلی کلی که با نداشتن هدف هیچ فرقی نمی کند.

اگر می خواهید درآمدتان افزایش پیدا کند حتما باید بگویید چقدر.بیست هزار تومان؟دویست هزار تومان؟دومیلیون تومان؟یا ماهی بیست میلیون تومان؟

خانه می خواهید؟چه جور خانه ایی؟یک طبقه یا دو طبقه؟چند خوابه؟چه امکاناتی داشته باشد؟و در کجای شهر یا کشور واقع شده باشد؟و...

آنچه مهم است جزییات است.

شما باید بدانید هر چه را در ذهن خود همراه با جزییات مجسم کنید و آن را بارها و بارها تکرار کنید و این تکرار همراه با احساسات باشد همه هستی و کائنات دست به دست هم می دهند تا آرزوی شما و آنچه که به تصویر کشیده اید را برآورده کند.این یک خیالبافی کودکانه نیست بلکه یک واقعیت غیر قابل انکار می باشد که من و شما چه آن را باور کنیم یا آن را دروغ بپنداریم وجود دارد و همه افراد موفق به نوعی از آن استفاده می کنند.

پس شما باید باورکنید آنچه را که بخواهید و واقعا بخواهید و هر روز و هر ساعت و هر لحظه عمر آنرا بخواهید و این خواستن توام با تحریک احساسات باشد آنگاه نه تنها همه توانیهای درون شما بیدار شده و شما را به سوی هدف می کشاند بلکه همه هستی و آفرینش پیام شما را دریافت می کند و به کمک شما می آید وخیلی سریعتر از آنچه که تصور کنید هدف را در دستان شما قرار می دهد.

آنچه را که در ذهن خود به تصویر می کشید در دنیای بیرون خواهید دید.

شما سازنده و معمار آینده خویش هستید, همچنانکه الان خود را خودتان ساخته اید و نه هیچ کس دیگری .

ممکن است شما بپرسید:ولی من در ساختن وضعیت کنونی خودم هیچ نقشی نداشته ام ومن آن را نساخته ام .من این همه بدبختی , رنج , فلاکت, و... را هیچ گاه نخواسته ام پس چرا بر سرم آمده است؟

جواب ساده است:شما اصولا یا چیزی نخواسته اید و وقتی چیزی نخواهید بیشتر از این هم به شما نخواهند داد و یا اینکه مرتبا چیزهای را نخواسته اید:بی پولی را نخواسته اید ,بی کاری را نخواسته اید,مریضی را نخواسته ایدو هر آنچه که اطرافتان هست را روزی نخواسته اید و از آن فرار کرده اید و حالا در اطراف خود و در دنیای واقعی مشاهده می کنید .عجیب است,نه!

هر چه را که در ذهن خود ببینیم چه خوب باشد و مورد پسند ما و چه بد باشد و مورد تنفر ما ,اگر آنرا مرتبا در درون خود آنرا ببینیم در واقع به قوای درونی و به آفرینش ,به هستی می گوئیم : برای من فراهم کن!برایم بساز!

بسیاری از انسانها این مطلب را نمی دانند و مرتب از اوضاع و احوال شکایت و گلایه می کنند از اوضاع بداقتصادی, از همسایه بد و هزاران مساله دیگر اگر ده دقیقه کنارشان بشینیم فقط کارشان غر زدن و نالیدن است و متعجب هم می شوند که چرا برسرشان می آید.یک ضرب المثل قدیمی هست که می گوید مار از پونه بدش می آمد در خانه اش سبز شد!

البته منظور من این نیست که این چیزها وجود ندارند یا دارند بلکه می خواهم بگویم شما خودتان انتخاب می کنید.هستی مانند یک فروشگاه بسیار بزرگ است که همه جور کالایی در آن پیدا می شود به قول معروف از شیر مرغ تا جان آدمی زاد ,فقط این خود شما هستید که در این فروشگاه قدم می زنید و در سبد خرید خود فقط اجناس بد و مورد تنفر را قرار می دهید در حالی که می توانید آرزوها ,اهداف و خوبیها را در آن بگذارید.

این ذات طبیعت است, واقعیت هستی است,شما امور را به سوی خود و خود را به سوی آنها  جذب می کنید, هر چه را که بگویید و بخواهید .

پس وقتی برای کائنات فرقی نمی کند که ما چه می بینیم و چه می خواهیم و فقط در پی فرمانبرداری بی چون و چرا می باشد ,چرا در ذهن خود و دنیای درونمان آرزوها و اهدافمان را نخواهیم و آنها را مرتب جلوی چشمانمان نیاوریم .چرا؟

خداوند آفرینش را گوش به فرمان ما خلق کرده است تا آنچه را که ما واقعا می خواهیم برایمان فراهم کند.

اکنون از شما می خواهم که در یک جای خلوت قرار بگیریدکه از لحاظ بدنی و فکری راحت باشید و کسی مزاحم شما نشود حال آنچه را که روزی آرزوی شما بوده است و دوست داشتید که آنها را داشته باشید و یا آنگونه باشید را بنویسید هر چیزی را, از کوچک وبزرگ ,خجالت نکشید چون اینجا به غیر از خودتان کس دیگری نیست .آنقدر بنویسید تا خسته شوید و به مغزتان فشار بیاورید تا چیزی را فراموش نکنید.

هر چقدر برای این کار وقت بگذارید ضرر نخواهید کرد ,عجله هم نکنید,ممکن است بعضی از خواسته های شما طی روزهای آینده یادتان بیاید در این صورت آنها را در یک جا جمع آوری کنید و آخر هفته دوباره این کار را تکرار کنید .

فراموش نکنید که هر چه را می خواهید باید همراه با جزییات کامل و واضح و شفاف باشد و نه یک امر مبهم و  کلی و تاریک که خودتتان هم دقیقا نمی دانید چیست.

آیا همه آرزوهای خود را نوشته اید ؟

در این صورت فعالیت بعدی را که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد را انجام دهید:

از شما می خواهم در یک زندگی ایده آل که به همه خواسته های خود رسیده اید قرار بگیرید. وحشت نکنید.خیلی وقتها افراد از انجام این کار واهمه دارند و می ترستد گویا می خواهند یک گرگ درنده  را مجسم کنند. نترسید و شجاع باشید .در آنچه می خواهید و مصمم به داشتن آن هستید غرق شوید :

یک روز زیبا صبح واقعا قشنگی است هیچ وقت تا به این اندازه احساس شور و شعف نمی کردید در کنار یک همسر دلخواه (خواه زیبا باشد یا نباشد ) و فرزندانی موفق می نشینید و با هم صبحانه می خورید در یک خانه ای که آرزوی هر کسی می باشد بعد آماده می شوید که سر کار بروید .شغل دلخواه ماشین دلخواه همکاران متشخص و...تا شب و حالا که روز به پایان رسیده است خداوند را شکر گذار هستید که این همه زیبایی را در کنار شما قرار داده است تا شما از آن استفاده کنید لذت ببرید و شاکر باشید.

در این صورت چه احساسی خواهید داشت؟یک احساس خوب مسرت بخش و شادی آفرین .

اگر طالب چیزی هستید خود را آنچنان تصور کنید که به آن رسیده اید و از آن لذت ببرید. هرروز صبح و ظهر و شب هر بار حداقل ده مرتبه این کار را انجام بدهید مرتب اهداف خود را مرور کنید.آنقدر این کار را انجام بدهید تا در صفحه ذهن شما هیچ چیز دیگری نباشد الا همینها و به افکار منفی و مایوس کننده و مخدوش کننده اجازه حضور ندهید .

در این صورت منتظر اتفاقات خوب و عجیب طی ماهها و هفته ها و روزهای آینده باشید.

با تمام قوا به پیش!

 

 

کیا بازدید : 12 یکشنبه 06 فروردين 1396 زمان : 17:51 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 162
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 1
 • بازدید امروز : 19
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 35
 • بازدید ماه : 99
 • بازدید سال : 99
 • بازدید کلی : 2,639